XIII Rajd Edukacyjny Szlakiem Walk Wrześnowych 28.pułku Strzelców Kaniowskich i Kresowej Brygady Kawalerii w Gminie Zgierz

W niedzielę 29 września młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w XIII Rajdzie Edukacyjnym „Szlakiem Walk Wrześniowych 28. pułku Strzelców Kaniowskich i Kresowej Brygady Kawalerii w Gminie Zgierz”. W promieniach jesiennego słońca kroczyliśmy szlakiem przemarszu wojsk polskich. Przy obelisku w Kęblinach odbyła się uroczysta warta pełniona przez członków grupy rekonstrukcyjnej i młodzież, na cmentarzu w Białej, gdzie pochowani są uczestnicy walk zapaliliśmy znicze. Dzięki przygotowanym materiałom uczestnicy rajdu mogli poznać przebieg bitwy i losy ich uczestników. Był to dla nas udział w żywej lekcji historii i oddanie hołdu tym, którzy walczyli o naszą wolność.

Joanna Kapusta