Tydzień solidarności z Ukrainą

W ramach Tygodnia solidarności z Ukrainą w naszej szkole odbył się szereg akcji na rzecz wsparcia i  pomocy Ukrainie:

  • we wtorek 1 marca odbył się dzień narodowych barw Ukrainy;
  • 2 marca w środę uczniowie zdobywali wiedzę ogólną na temat Ukrainy, przygotowując pytania i informacje do konkursu wiedzy. Tego dnia samorząd szkolny przygotował  kotyliony na piątkowy kiermasz;
  • czwartek 3 marca był dniem zbiórki artykułów pierwszej potrzeby dla uchodźców oraz dla osób w dalszym ciągu przebywających na terytorium objętym wojną;
  • piątek 4 marca był dniem pracowitym dla każdego ucznia naszej szkoły. Odbył się kiermasz ciast, przekąsek, kotylionów oraz koszulek. Udało nam się  zebrać kwotę 4183 zł. Warto również wspomnieć o tym, że część kotylionów młodzież z naszej szkoły rozdała mieszkańcom Zgierz;
  • 5 marca – poniedziałek- to dzień testu wiedzy o Ukrainie. W konkursie zwyciężył Beniamin Grodecki z klasy 2c, na drugim miejscu uplasowała się Klaudia Oliwa z klasy 3b, a trzecie miejsce na podium zajęła Natalia Przywojska z klasy 2c.

Klasy, które stanęły na podium to w kolejności: 2b, 3b, 2c.

Powstał filmik podsumowujący nasze działania na rzecz wsparcia i pomocy Ukrainie, który możecie zobaczyć na naszym Instagramie.

Serdeczne podziękowania składamy również uczniom biorącym udział w pomocy przy organizacji zbiórek żywności i artykułów pierwszej potrzeby oraz klasom maturalnym za dostarczenie paczek na miejsce zbiórki.

Chcieliśmy również szczególnie podziękować osobom, które zgłosiły się do pomocy przy sortowaniu paczek w ośrodku na ul. Sienkiewicza 15.

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za ogromne wsparcie oraz zaangażowanie podczas Tygodnia solidarności z Ukrainą. W tych trudnych chwilach pamiętajmy o tym, żeby wspierać i pomagać.

Przewiń do góry
Skip to content