Sportowe sukcesy uczniów zgierskiego Traugutta

We wrześniu i październiku 2019 r odbył się szereg imprez sportowych, podczas których uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie punktowane miejsca. Relacja poniżej.

 16 września 2019 – podsumowanie sportowych zmagań w ramach LICEALIADY. 

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Zgierzu odbyło się podsumowanie ubiegłego sportowego roku szkolnego w powiecie zgierskim. Dziewczęta i chłopcy reprezentujący SLO im. R. Traugutta rywalizowali w biegach przełajowych, siatkówce, koszykówce, piłce ręcznej, nożnej, badmintonie, tenisie stołowym i w pływaniu kończąc zmagania sportowe na wysokim III m-cu. 

Spośród wszystkich szkół średnich powiatu zgierskiego wyprzedził nas jedynie Zespół Licealno-Sportowych w Aleksandrowie Łódzkim (I m-ce), oraz I Liceum Ogólnokształcące w Ozorkowie (II m-ce)

21 września 2019 – Memoriał Biegowy Władysława Lisieckiego.

 Zgodnie z tradycją, pierwszą imprezą sportową bieżącego roku szkolnego był Memoriał Biegowy im. Władysława Lisieckiego. Jedenasta już edycja tej imprezy, organizowanej przez Stowarzyszenie Byłych Działaczy, Zawodników I Sympatyków K.S. „Boruta” Zgierz, odbyła się 21 września 2019 r. w Parku Miejskim w Zgierzu. Uczniowie Traugutta nie zawiedli i bardzo licznie przystąpili do biegu. W kategorii szkół średnich zajęliśmy I miejsce. 

23 września 2019 – Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Zgierskiego w Biegach Przełajowych. Impreza odbyła się na obiektach MOSiR w Aleksandrowie Łódzkim. Indywidualnie w kategorii dziewcząt uczennice zgierskiego traugutta stanęły na dwóch pierwszych stopniach podium, i były to:
 • Natalia Zatorska – I m-ce,
 • Natalia Kulawińska – II m-ce.
W kategorii chłopców jako drugi dobiegł do mety reprezentant naszej szkoły, Konrad Wich.
W klasyfikacji drużynowej dziewcząt reprezentacja SLO im. R. Traugutta sklasyfikowana została na II m-cu, a chłopców na miejscu VIII.

25 września 2019  – Finały Mistrzostw Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych oraz Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego  

Po raz dziesiąty gospodarzem imprezy był Uniejów. Podczas inauguracji, dokonano podsumowania współzawodnictwa międzypowiatowego w ubiegłym roku szkolnym 2018/2019 w województwie łódzkim. Wśród powiatów, które wyróżniono były kolejno: zgierski, bełchatowski, skierniewicki (grodzki), tomaszowski, pabianicki, wieluński. 

Rozegrano także Finały Wojewódzkie w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Wzięło w nich udział 508 zawodników z 384 szkół reprezentujących województwo łódzkie. Naszą szkołę reprezentowali: 

 • Natalia Zatorska – IV miejsce, 
 • Natalia Kulawińska – IX miejsce,
 • Konrad Wich – XI miejsce.

08 października 2019 – Mistrzostwa Powiatu Zgierskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Zawody odbyły się na obiektach MOSiR w Aleksandrowie Łódzkim. Drużyna dziewcząt wywalczyła tam II miejsce. Drużyna chłopców VI miejsce.

15 października 2015 – Półfinały Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. 

Ponownie Aleksandrów Łódzki na obiektach MOSiR gościł biegaczy, którzy tym razem rywalizowali o awans do finałowych zawodów w Sztafetowych w biegach przełajowych. Dziewczęta reprezentujące SLO im. R. Traugutta w Zgierzu wywalczyły tam III m-ce.

29 października 2019 – Mistrzostwa Powiatu Zgierskiego w Pływaniu.

Zawody odbyły się na pływalni MOSiR w Zgierzu. Indywidualnie reprezentanci SLO im. R. Traugutta w Zgierzu wywalczyli następujące miejsca:

DZIEWCZĘTA

 • Emilia Wasiak, 50 m stylem motylkowym, I m-ce
 • Weronika Rossek, 50 m stylem motylkowym, II m-ce
 • Oliwia Chmielewska, 50 m stylem klasycznym, II m-ce
 • Zuzanna Michałowska, 50 m stylem dowolnym, I m-ce
 • Klara Szałwinska, 50 m stylem dowolnym, III m-ce
 • Martyna Marciniak, 50 m stylem grzbietowym, I m-ce 

CHŁOPCY

 • Michał Stolarski, 50 m stylem klasycznym, II m-ce
 • Bartosz Palmowski, 50 m stylem klasycznym, II m-ce
 • Kamil Ślawski, 50 m stylem grzbietowym, II m-ce
 • Maksymilian Golis, 50 m stylem motylkowym, IV m-ce 

W klasyfikacji drużynowej reprezentacja dziewcząt wywalczyła I m-ce, chłopców II m-ce awansując do półfinałów mistrzostw województwa łódzkiego.

Przewiń do góry
Skip to content