Aktualności

Pan Klaus Leutner uhonorowany Niemieckim Orderem Zasługi

Z przyjemnością informujemy, że wieloletni przyjaciel naszej szkoły, pan Klaus Leutner został w dniu 6 lipca uhonorowany Niemieckim Orderem Zasługi przyznanym przez prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera. Pan Klaus Leutner jest inicjatorem licznych projektów i od wielu lat aktywnie działa promując tolerancję i dialog oraz upamiętnienie ofiar reżimu nazistowskiego.

Bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i projektów.

Harmonogram pracy Komisji Rekrutacyjnej

 1. Przyjmowanie kopii świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz kopii zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty, weryfikacja dokumentów i wpisanych ocen.

  8.07.2022 (piątek) od godz. 9.00 – 12.00
  11.07.2022 (poniedziałek) od godz. 9.00 – 12.00
  12.07.2022 (wtorek) od godz. 10.00 – 15.00

 2. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym:

  19.07.2022 (wtorek) – o godz. 12.00.

 3. Przyjmowanie oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej
  oraz oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty:

  19.07.2022 (wtorek) od godz. 12.00 – 15.00
  20.07.2022 (środa) od godz. 9.00 – 12.00
  21.07.2022 (czwartek) od godz. 9.00 – 12.00
  22.07.2021 (piątek) od godz. 9.00 – 12.00

Wykaz dokumentów przyjmowanych od ucznia:

• Oryginał świadectwa ukończenia szkoły.
• Oryginał zaświadczenia o wyniku egzaminu ósmoklasisty.
• Karta zdrowia.
• Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego – jeśli Kandydat taki dokument posiada.
• Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności – jeśli Kandydat taki dokument posiada.
• 2 podpisane fotografie.
• 5zł. – opłata na identyfikator.

Rodzic przy składaniu dokumentów wypełnia kwestionariusz osobowy przyjętego ucznia.

 1. Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych
  i nieprzyjętych:

  25.07.2022 (poniedziałek) do godz. 12.00

Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się w sali gimnastycznej według następującego harmonogramu:
• 8.30 – klasy pierwsze i drugie, o 8.20 klasy znoszą z sobą krzesła
• 9.30 – klasy trzecie, o 9.20 klasy znoszą z sobą krzesła

[—]

Przygoda z Tatą

Już 19 czerwca w Łodzi odbędzie się gra miejska pod nazwą Przygoda z Tatą. Rodzinne wydarzenie wystartuje o godzinie 10:00, a start i meta znajdować się będą w Parku Poniatowskiego.

Dzięki zabawie tegoroczny Dzień Ojca będzie wyjątkowym wydarzeniem dla wszystkich rodzin z dziećmi, które wezmą w niej udział. Na uczestników czekają zagadki, konkurencje umysłowe i sprawnościowe, nowe aktywności i niespodzianki to wszystko podczas kilku godzin bezpłatnej imprezy.

Do wspólnej zabawy zapraszamy drużyny składające się z ojców oraz dzieci w każdym wieku. Do teamu mogą dołączyć również mamy. Nie ma ograniczeń w liczebności rodzinnej drużyny. Wszyscy, którzy wezmą udział w imprezie, mogą liczyć na wiele atrakcji, przygód i pamiątek oraz wezmą udział w losowaniu voucherów na weekendowy, rodzinny pobyt na Mazurach. Na zwycięzców czekają specjalne nagrody.

Dodatkowe informacje, regulamin i formularz zgłoszeniowy do znalezienia na stronie https://przygodaztata.azs.pl/miasta/lodz/.

Planowane konkurencje na trasie gry:

 1. wspólne wiosłowanie na ergometrze wioślarskim
 2. konkurencja celnościowa rzuty do kosza
 3. konkurencja szybkościowa rodzinna sztafeta
 4. element integracji wspólne budowanie wieży/zamku z kartonów/skrzynek lub układanie puzzli
 5. element twórczy układanie wierszyka z podanymi przez organizatora hasłami
 6. konkurencja zagadkowa polegająca na rozwiązaniu zagadki związanej z lokalnym dziedzictwem
 7. konkurencja sprawnościowa przejście toru przeszkód
 8. konkurencja lekkoatletyczna pchnięcie kulą/piłką lekarską
 9. gra w golfa
 10. gra niespodzianka do zaliczenia wylosowane zadanie

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Akademickiego Związku Sportowego, która realizuje zadanie zlecone przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Zapisy: https://przygodaztata.azs.pl/zapisy/

UMED EDUKUJE – cykl zajęć edukacyjnych

23 maja oraz 6 i 10 czerwca klasy biologiczno – chemiczna II A i IIIAA wzięły udział w kolejnych trzech blokach zajęć dydaktycznych i warsztatów w ramach projektu UMED EDUKUJE. Przypominamy, że nasze liceum realizuje prestiżowy projekt we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi. Polega on na spotkaniach naszych uczniów z ekspertami z różnych dziedzin nauk medycznych podczas, których uczniowie uczestniczą w wykładach, warsztatach i zajęciach laboratoryjnych.

• 23 maja odbyły się warsztaty „Wyceluj w karierę”
• 6 czerwca miały miejsce zajęcia laboratoryjne „Tajemnice zdrowego żywienia”
• 10 czerwca uczniowie liceum uczestniczyli w laboratoriach „Jak zostać farmaceutą”

Poniżej krótka fotogaleria.

Sebastian Kozicki

Lekcja biologii w Orientarium

2 czerwca klasa 2A wraz ze swoimi nauczycielami wzięła udział w lekcji biologii na terenie Orientarium w ogrodzie zoologicznym w Łodzi. Pod opieką przewodnika podziwialiśmy nowoczesny i niedawno otwarty obiekt, w którym mieści się fauna i flora Azji Południowo – Wschodniej. Duże wrażenie zrobiła na nas strefa oceaniczna, gdzie w podziemnym tunelu wodnym o pojemności 2,5 mln litrów oddzielonym od zwiedzających 30 cm przezroczystą ścianą mogliśmy obserwować różne gatunki ryb, w tym rekiny, płaszczki, koniki morskie oraz fragmenty rafy koralowej. Naszą uwagę przykuwały również ekosystemy dżungli, które zamieszkują słonie indyjskie czy krytycznie zagrożone wyginięciem orangutany. Z pewnością taka forma lekcji biologii na długo pozostanie w pamięci. Nasza obecności przyczyniła się do finansowego wsparcia tego miejsca, którego misją jest ochrona ex-situ oraz edukacja społeczeństwa.

Sebastian Kozicki

Nagrody w konkursie ENGLISH ACE rozdane!

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego edycja XXI

Fani języka angielskiego mieli okazję wziąć udział w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego ENGLISH ACE, który odbył się 25 marca 2022, w macierzystych szkołach uczestników. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste.
Udział w konkursie pomaga uczestnikom zdobyć dodatkowe punkty w staraniach o przyznanie stypendiów oraz ułatwia osiąganie lepszych wyników w szkole dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej.
Nasi uczniowie zdobyli dobre i bardzo dobre wyniki oraz zajęli wysokie miejsca w rankingach wojewódzkim oraz ogólnopolskim.

GRATULUJEMY!

Iwona Załęcka, Joanna Tomczak

Kolejne wyróżnienia dla Igora Markiewicza!
ZŁOTO i SREBRO!

Dnia 26 maja 2022 odbyła się Gala Sportu Młodzieżowego województwa łódzkiego pod patronatem PZPS Łódź . W trakcie uroczystości wręczono wyróżnienia dla młodych siatkarzy sezonu 2021/2022. W gali brał udział nasz uczeń z klasy 1b Igor Markiewicz. Igor odebrał złoty medal w kategorii Młodzików i srebrny w kategorii Kadetów mistrzostw województwa łódzkiego.

Brawa dla Igora!

Przewiń do góry
Skip to content