Biblioteka

Wypożycz książkę

W związku z planowaną kontrolą księgozbioru w dniach 27 listopada – 8 grudnia biblioteka szkolna będzie nieczynna. Proszę o wcześniejsze zaopatrzenie się w fascynujące i niezbędne lektury.

Przypominam o trwającej do końca listopada akcji Czytaj.pl 2023, dzięki której można przeczytać bezpłatnie 18 bestsellerowych książek. Szczegóły na plakatach rozwieszonych w szkole oraz na profilu biblioteki na FB https://www.facebook.com/profile.php?id=100040197170579

Joanna Kapusta

Narodowe Czytanie 2023 – Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej

W tym roku roku braliśmy udział w Narodowym Czytaniu dwukrotnie. 9 września na zaproszenie Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zgierzu wspólnie z Zosią Kurowską i Nadią Jankiewicz z klasy 3D przeczytałyśmy fragment powieści. W czytaniu uczestniczyły też Władze Miasta i Powiatu, nauczyciele i uczniowie szkół zgierskich, przedstawiciele instytucji kulturalnych i mieszkańcy Zgierza. Imprezie towarzyszyły występy wokalne i teatralne.

11 września w ogrodzie Centrum Rozwoju Edukacyjnego Województwa Łódzkiego w Zgierzu uczniowie klasy 3D zaprezentowali wybrane fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej. W tym spotkaniu brała też udział młodzież ze ZZSP im. Jana Pawła II oraz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S. Staszica. Fotorelacja poniżej

Joanna Kapusta

Finał konkursu pięknego czytania „Książka mówi”

Zosia Kurowska z klasy 2d zdobyła wyróżnienie I Kategorii podczas finał konkursu pięknego czytania „Książka Mówi”, który odbywał się pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera. Zosia czytała fragmenty poezji i prozy Marii Konopnickiej. Konkurs został zorganizowany przez Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu wraz z Biblioteka Pedagogiczna w Zgierzu oraz Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zgierzu. W finale brało udział 25 uczestników z województwa łódzkiego.

Serdecznie gratulujemy Zosi i życzymy wielu kolejnych wspaniałych występów

Joanna Kapusta

Projekt „Żyję w książkach” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Ślub i wesele w bibliotece szkolnej, partia szachów, walka o prawa kobiet, biuro detektywistyczne, wyprawy kosmiczne, Arrakis, Himalaje, Japonia, świat Marvela, młodopolski Kraków, podróże w czasie, Afryka, Katedra, słowiańska Polska w jednym miejscu. To możliwe. Dziś w Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym im. R. Traugutta w Zgierzu królowały książki i światy, które opisują. W projekcie „Żyję w książkach” brały udział klasy 1-3 (oprócz klas maturalnych). Tegoroczna edycja stała na bardzo wysokim poziomie. Komisja obradowała bardzo długo i burzliwie. Wyniki tuż po świętach.


Gratulujemy wszystkich uczestnikom i zapraszamy do odkrywania nowych światów, których współrzędne znajdziecie w bibliotece szkolnej.
A teraz zapraszamy do obejrzenia fotorelacji
FOTORELACJA.

Biblioteka – wypożyczenia zbiorów podczas pandemii

Czytelnik może wypożyczyć książkę po zarezerwowaniu jej w programie MOL (instrukcja w załączniku).

Wypożyczenia zbiorów będą się odbywały we wtorki i czwartki w godzinach 10-17 zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym.

Proszę sprawdzać, czy rezerwacja książki jest zatwierdzona.

Zachęcam do śledzenia aktualności na FB biblioteki i stronie biblioteki.

Sprawdź załączniki »

Joanna Kapusta

Maturzyści – oddawanie książek do biblioteki szkolnej

Kochani Maturzyści,

zbliża się czas pożegnania ze szkołą, a tym samym i ze szkolną biblioteką. Pewnie się zastanawiacie, jak sprawdzić, jakie książki macie oddać, bo nie zawsze się pamięta, co się wcześniej wypożyczyło. Każdy z Was może to zrobić. Wystarczy się zalogować na stronie szkolnej biblioteki. Link tutaj

Te osoby, które nie mogą się zalogować, proszę o kontakt poprzez dziennik elektroniczny.

Szczegóły dotyczące oddawania książek, będą zamieszczone wkrótce.

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę powodzenia w tak ważnym dla Was momencie życia.

Joanna Kapusta

Scroll to Top
Skip to content