Narodowe Czytanie 2023 – Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej

W tym roku roku braliśmy udział w Narodowym Czytaniu dwukrotnie. 9 września na zaproszenie Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zgierzu wspólnie z Zosią Kurowską i Nadią Jankiewicz z klasy 3D przeczytałyśmy fragment powieści. W czytaniu uczestniczyły też Władze Miasta i Powiatu, nauczyciele i uczniowie szkół zgierskich, przedstawiciele instytucji kulturalnych i mieszkańcy Zgierza. Imprezie towarzyszyły występy wokalne i teatralne.

11 września w ogrodzie Centrum Rozwoju Edukacyjnego Województwa Łódzkiego w Zgierzu uczniowie klasy 3D zaprezentowali wybrane fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej. W tym spotkaniu brała też udział młodzież ze ZZSP im. Jana Pawła II oraz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S. Staszica. Fotorelacja poniżej

Joanna Kapusta