Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu ekologicznego „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Zbiórka dotyczy zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt komputerowy, sprzęt gospodarstwa domowego – wszystko co jest na prąd lub na baterie np. żelazka, odkurzacze, pralki, kuchenki itp.). Wykaz zbieranych sprzętów w załączniku. W ramach akcji nie odbieramy tonerów oraz świetlówek.
Akcja trwa od 1 do 31 marca. Zużyty sprzęt zostawiamy u pana Konserwatora, a baterie wrzucamy do pojemników w salach lekcyjnych.

Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, dorosłych na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. Przyswajanie nowych nawyków i dbanie o naszą planetę jest bardzo ważne. Jeśli chcemy, aby dzieci wykształciły w sobie taki nawyk, musimy dawać im przykład prawidłowych działań ekologicznych. W związku z powyższym chcemy zaprosić Państwa do udziału w akcji. Dzięki niej osoby prywatne mogą pozbyć się niepotrzebnego sprzętu.

Joanna Kapusta, Marek Sadowski

Załączniki

Scroll to Top
Skip to content