Biol-chem na podium

1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z HIV i AIDS. Z tej okazji Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Łodzi zorganizowała Wojewódzką Olimpiadę o HIV/AIDS. Zakres olimpiady był szeroki. Obejmował zagadnienia medyczne, biologiczne, społeczne i prawnicze dotyczące wirusa HIV, AIDS, innych chorób przenoszonych drogą płciową, w tym wirusów zapalenia wątroby i chorób towarzyszących zakażeniom. W Olimpiadzie udział wzięło pięciu naszych uczniów z klas biologiczno- chemicznych: Martyna Widawska, Diana Chudzik, Gabrysia Karlikowska, Damian Uznański i Witold Surdy. Jest mi niezmiernie miło poinformować, że Martyna Widawska zdobyła 1 miejsce, a Witold Surdy wyróżnienie. Cała piątka to uczniowie z szeroką wiedzą biologiczną i wysoką kulturą osobistą. Pytania były trudne, ich twórcy przyznali, że na poziomie akademickim. Dużo było też uczestników, przeszło 300 uczniów szkół średnich z całego województwa. Młodzież przygotowywała się do olimpiady pod okiem nauczyciela biologii
p. Sebastiana Kozickiego.

Przygotowywania do 1 grudnia trwały długo. W listopadzie zorganizowano również warsztaty na temat HIV, które poprowadziły Panie z Polskiego Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej.
8 grudnia odbędzie się w naszym liceum Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV I AIDS dla uczniów szkół podstawowych.
14 grudnia zapraszam pierwszoklasistów do szkolnego konkursu o tej tematyce.
Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom wiedzy, a zwycięzcom nagród i satysfakcji.

Sebastian Kozicki

Scroll to Top
Skip to content