„ZAKORZENIENI W POLSCE”  ze Srebrnym Wilkiem w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”

Projekt „Zakorzenieni w Polsce” realizowany przez naszych maturzystów z klasy 4b podczas Wielkiego Finału Olimpiady Zwolnieni z Teorii, został wyróżniony Srebrnym Wilkiem – nagrodą za najlepszy projekt społeczny w województwie łódzkim. Mają także na koncie nagrodę Brązowego Wilka, przyznawaną za najlepszy projekt w szkole.

Pracowali przez rok nad projektem, który służył rozwijaniu kompetencji społecznych. Celem projektu było łączenie pokoleń poprzez budowę drzew genealogicznych. Uczniowie przeprowadzili lekcje w klasach, w pierwszym półroczu roku szkolnego 2023/2024, każdy uczeń budował własne drzewo genealogiczne.
Będąc w klasie maturalnej, Karol Gazewski oraz Patrycja Podgórska w natłoku obowiązków związanych z nauką wytrwale realizowali inicjatywy, które przyniosły im tak wspaniałą nagrodę.  Przez te miesiące pracy przekazali uczniom Samorządowego Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta, a także innym osobom ogromną wiedzę w tematyce genealogii i poszukiwania przodków.
„Zwolnieni z Teorii” to największa olimpiada w Polsce, podczas której uczniowie organizują własne projekty społeczne. Każdy Finalista zdobywa certyfikat ceniony przez pracodawców na całym świecie. X edycja Olimpiady Zwolnieni z Teorii była rekordowa:  7466 finalistów i finalistek 1552 realizowanych projektów społecznych.
To wszystko nie udałoby się, gdyby nie wsparcie partnerów, pomocnych nauczycieli, a także opiekuna projektu p. Żanety Gazewskiej.
W trakcie realizacji projektu mogli liczyć na wsparcie ze strony nauczycieli Traugutta: p. Sylwii Matejczyk i p. Roberta Labuddy.
Szczególne podziękowania dla:
Prezydenta Miasta Zgierza Pana Przemysława Staniszewskiego,
Naczelnika Wydziału Edukacji i Młodzieży Pana Marka Lipca
oraz Młodzieżowej Rady Miasta Zgierza za dobre rady i możliwość zgłoszenia się o pomoc w każdej chwili.

Wielkie gratulacje!
Jesteście wzorem dla innych, życzymy Wam dalszych sukcesów!