Apel do Mieszkańców Zgierza – pomoc dla ofiar powodzi

Drodzy zgierzanie, w związku z tragiczną sytuacją spowodowaną powodzią, która dotknęła południowo-zachodnią część Polski, zwracamy się do Was z gorącym apelem o pomoc. W wyniku kataklizmu wiele osób straciło swoje domy, dobytek oraz podstawowe środki do życia. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, potrzebują naszej solidarności i wsparcia.

W odpowiedzi na tę dramatyczną sytuację, Urząd Miasta Zgierza we współpracy z lokalnymi instytucjami organizuje zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy, które trafią do najbardziej poszkodowanych.

Prosimy o dostarczanie:

• wody butelkowanej,
  • żywności długoterminowej: konserwy mięsne lub rybne, batony energetyczne, czekolady, zupki instant (w proszku, typu Gorący kubek), zupki w słoiczkach i mleko w proszku dla dzieci, kawa, herbata (w torebkach), cukier,
  • środków higienicznych i czystości: mydła, środki dezynfekcyjne, pieluchy, podpaski,
  • naładowanych powerbanków, latarek, baterii, świeczki długopalne, zapałki, zapalniczki,
  • karmy dla zwierząt.

Uprzejmie informujemy, że nie zbieramy odzieży i koców!

Wielokrotnie jako społeczność Zgierza pokazaliśmy, że w trudnych chwilach potrafimy być solidarni i nieść pomoc potrzebującym. Wierzymy, że i tym razem okażemy nasze wielkie serca i wspólnie pomożemy tym, którzy znaleźli się w potrzebie.

Punkty zbiórek:

• Straż Miejska (ul.ks. J. Popiełuszki 3a) – całodobowo,
  • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (ul. Długa 77) – dni robocze w godz. 8:00-19:00,
  • Zgierskie Centrum Seniora (ul. Narutowicza 29) – dni robocze w godz. 8:00-17:00,
  • Łaźnia Miejska (ul. Łęczycka 24) – dni robocze w godz. 7:00–22:00,
  • Urząd Miasta Zgierza (pl. Jana Pawła II 16) – poniedziałek, środa, czwartek w godz. 8:00-16:00, wtorek w godz. 8:00-17:00, piątek w godz. 8:00-15:30.

Dodatkowe punkty pomocy zostały uruchomione przez różne instytucje w mieście. Obejmują one m.in. Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Łąkowej 6/8, przedszkola i szkoły indywidualnie, jeśli dyrekcja podejmie taką decyzję.

Dziękujemy za każdą formę pomocy i wsparcia. Razem możemy zdziałać wiele!

Więcej szczegółów pod linkiem TUTAJ.