październik 2024

Konkurs na szkolny przebój o bezpieczeństwie w sieci na podstawie AI

  1. Każda klasa ma za zadanie na lekcjach informatyki, korzystając z dostępnych technologii i sztucznej inteligencji (np. SUNO-AI), ułożyć piosenkę dotyczącą bezpieczeństwa w sieci. Tekst piosenki musi zawierać słowa: CYBERPRZEMOC, HASŁA, BEZPIECZEŃSTWO, SIEĆ, SZKOŁA. Do ułożenia tekstu piosenki można użyć czatu GPT.
  2. Do dnia 29 października do godziny 16.00 wysyłamy przygotowane linki do piosenek na adres cyberbezpieczni@samorzadowelo.onmicrosoft.com.
    W tytule maila podajemy klasę oraz tytuł piosenki. Dopuszczalna liczba piosenek w klasie to 1.
  3. W ten sposób w dniu 30 października na stronie szkoły oraz na szkolnym Facebooku zostaną opublikowane linki do piosenek.
  4. W dniu 31 października rozpoczniemy głosowanie na piosenkę. Uczniowie otrzymają kody QR do ankiety, w której będzie można zagłosować na wybraną piosenkę.
  5. Zwycięzców wyłonimy już 4 listopada. Zwycięska klasa otrzyma nagrody.

Zespół ds. Cyberbezpieczeństwa

Inauguracja roku akademickiego na IFE na Politechnice Łódzkiej

W poniedziałek 30 września 2024 r. uczennice naszej szkoły: Marika Dziadak, Irena Gołek  i Zazanna Socha wzięły udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego na IFE na Politechnice Łódzkiej. 
Ich obecność na uroczystości związana jest z dostaniem się do projektu Francuska Akademia Młodego Inżyniera pilotowanego przez IFE PŁ.
Irena, Marika  i Zuzia przez najbliższy rok będą uczestniczyły w zajęciach prowadzonych metodą projektu po francusku, poznają różne laboratoria politechniczne i mają szansę wygrać indeks na kierunek IFE na Politechnice Łodzkiej. 

Magdalena Łodwig-Lisowska 

Akademia SEGRO

Już czwarty raz uczniowie klas trzecich wzięli udział w etapie szkolnym projektu AKADEMIA SEGRO obejmującym warsztaty z zakresu negocjacji i umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim. Na podstawie wyników tych negocjacji jury wybrało uczniów do etapu centralnego. Cały projekt skupia się na wsparciu edukacyjnym dla młodzieży licealnej, we współpracy z Fundacją Wspierania Edukacji i Rozwoju “Innowatorium”, która na co dzień pomaga szkołom i pracuje nad rozwojem narzędzi edukacyjnych.

Iwona Załęcka

Scroll to Top
Skip to content