Klasa 1B pod opieką wychowawczyni p. Joanny Kapusty i p. profesor Elwiry Tabaszewskiej zjechała windą na głębokośc 600 w głąb ziemi z prędkością 6 m/s, aby poczuć emocje podobne do tych, jakie doświadczają górnicy i poznać historię powstawania kłodawskich złóż soli oraz sposłuchać o procesie wydobycia, który zmieniał się na przestrzeni lat – od tradycyjnych metod z udziałem koni, aż po współczesne technologie. W wycieczce brali też udzoiał uczniowie z kals 1d i 3d.
Podczas zwiedzania obejrzeliśmy ogromne komory solne, których kubatura przypomina halę sportową. Oprócz białej soli, w złożu występuje również unikatowa sól różowa, a niekiedy nawet zabarwiona na niebiesko, co czyni to miejsce wyjątkowym w skali Europy.
Mieliśmy okazję obejrzeć maszyny i narzędzia, które kiedyś wykorzystywano w kopalni., co pozwaliło zrozumieć, jak wyglądała praca górników w dawnych czasach.
Zwiedzanie Kopalni Soli w Kłodawie to doskonała okazja, aby poznać fascynującą historię polskiego górnictwa solnego, zobaczyć niezwykłe podziemne krajobrazy i poczuć atmosferę pracy w kopalni soli. Była to dla uczniów żywa lekcja geografii.
Wycieczka zakończyła się spacerem po dziedzińcu łęczyckiego zamku i łęczyckim rynku.
Joanna Kapusta