Międzynarodowe osiągnięcia sportowe uczniów SLO im. R. Traugutta w Zgierzu

W dniach 4-6 października 2021, w katowickim „Spodku” odbyły się Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym World Traditional Karate-do Union (WTKF, WFF, WBKA), a także dwie imprezy towarzyszące: Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym WTKF/WBKA i WFF oraz zintegrowany Puchar Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym WTKU.

W rywalizacji udział wzięło 1500 uczestników z 21 krajów, w tym 1200 zawodników oraz sędziowie, trenerzy i goście oficjalni. Na szczególną uwagę zasługują uczniowie naszej szkoły – Natalia Przywojska oraz Gracjan Banaszczyk – którzy reprezentowali tam Zgierski i Ozorkowski Klub Karate.


Natalia Przywojska zdobywając srebrny medal w konkurencji „KATA” juniorów została wicemistrzynią Europy w Karate Tradycyjnym Fudokan.

Gracjan Banaszczyk wywalczył srebrny medal w konkurencji „KUMITE Drużynowe” juniorów oraz brązowy medal w konkurencji „FUKUGO” juniorów dzięki czemu uzyskał tytuły wicemistrza i drugiego wicemistrza Europy w Karate Tradycyjnym Fudokan (WFF).

Gorąco gratulujemy zawodnikom i trenerom Zgierskiego i Ozorkowskiego Klubu Karate – jesteśmy dumni, że uczniowie naszej szkoły wywalczyli tak wysokie osiągnięcia sportowe.

Aby dowiedzieć się więcej na temat rangi imprezy oraz zobaczyć zdjęcia z zawodów wystarczy kliknąć poniższe linki:

Link do pełnej informacji o randze wydarzenia:
https://karate.pl/historyczne-wydarzenia-w-swiecie-karate-tradycyjnego/?fbclid=IwAR2WGvKFUBfXbLQp4NCuLxfcdl60bczIBoW7przpYieOxsadTHf6kPPY7Os

- Maciej Kacprzak

Przewiń do góry
Skip to content