Medalowe miejsce podczas Finałów Wojewódzkich w Pływaniu dla reprezentacji SLO im. R. Traugutta w Zgierzu

W dniu 17 listopada 2021, na pływalni SP 173 w Łodzi, odbyły się Finały Województwa Łódzkiego w Pływaniu Dziewcząt i Chłopców, realizowane w ramach LICEALIADY 2021.

Prawo startu w tych zawodach wywalczyły reprezentacje dziewcząt i chłopców naszej szkoły wygrywając eliminacje na poziomie Mistrzostw Powiatu Zgierskiego, a następnie Półfinały Wojewódzkie. Zawody finałowe zakończyły się dużym sukcesem dla naszej reprezentacji dziewcząt, które wywalczyły III m-ce. Reprezentacja chłopców zakończyła rywalizację zajmując V m-ce.

W finałach wojewódzkich uczestniczyły drużyny z Kleszczowa, Kolumny, Łasku, Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Skierniewic i Zgierza, który reprezentowany był przez uczennice i uczniów SLO im. R. Traugutta.

Drużyny rywalizowały w konkurencjach sztafetowych (6 x 50 m) oraz indywidualnych na dystansie 50 m stylem motylkowym, grzbietowym, klasycznym i dowolnym.

Zawody odbyły się w miłej atmosferze pod czujnym okiem sędziów z Polskiego Związku Pływackiego i przy gromkim dopingu zawodników. Była to również okazja, aby rywalizować z medalistami Mistrzostw Polski Juniorów, których w swoich szeregach miały reprezentacje kilku miast uczestniczące w tej imprezie.

Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć naszych pływaków.

Małgorzata Olejniczak, Maciej Kacprzak

Przewiń do góry
Skip to content