Wycieczka do Muzeum Farmacji w Łodzi

19 listopada 2021 klasa 1A pod opieką pana prof. S. Kozickiego i pani prof. K. Rybińskiej brała udział w wycieczce edukacyjnej do Muzeum Farmacji w Łodzi.

Każdy z nas posiada pełną szafkę różnego typu medykamentów. Nieraz są one przydatne, tak jak teraz, gdy za oknem pada i człowiek czuje się zupełnie osłabiony. Chociaż nie zawsze tak było. Leki były dobrem luksusowym i opierały się głównie na wyrobach ziołowych. Dzisiaj jest to trudne do wyobrażenia, bo większość leków jest szeroko dostępna w aptekach.

W czasie wycieczki pracownicy muzeum „przenieśli” w czasie uczestników wycieczki o jakieś kilkaset lat wcześniej, gdy europejskie apteki wyglądały zupełnie inaczej. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z wiedzą na temat produkcji leków w dawnych aptekach, dowiedzieć się czym jeszcze w XIX i na początku XX w zajmowali się aptekarze oraz porozmawiać o zasadach zdrowego odżywiania, a także wykonać różne doświadczenia.
Uczniowie zobaczyli również jak wyglądały pojemniki na leki, meble z apteki inne przyrządy stosowane w dawnych aptekarskich czasach.

Krystyna Rybińska

Przewiń do góry
Skip to content