5 grudnia – Dzień Wolontariusza

W 1986 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych w dowód uznania dla wielu niestrudzonych ochotników, którzy swój czas i umiejętności darowują innym, wyznaczyła dzień 5 grudnia jako Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W tym czasie na całym świecie odbywa się mnóstwo spotkań, imprez okolicznościowych, których celem jest podziękowanie wolontariuszom za ich pomoc. To też doskonały moment dla samych wolontariuszy, by pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcili do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku. 

Również młodzież z naszej szkoły jest zaangażowana w działania wolontariackie. Ostatnia akcja Szkolnego Wolontariatu – Słodkie Andrzejki – pozwoliła zebrać pieniądze (kwota 1015,20 zł.) na rzecz Zgierskiego Hospicjum im. J. Pawła II. BARDZO DZIĘKUJEMY. Przed nami praca na rzecz Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki w Ozorkowie, gdzie zostanie zorganizowany III Przegląd Tradycji Bożonarodzeniowych. Relacja z tegorocznego przeglądu już wkrótce.

Drodzy Wolontariusze SLO Traugutt!
W dniu waszego święta, życzymy Wam nowych, ciekawych doświadczeń, satysfakcji z Waszych działań, dalszego rozwoju Waszych umiejętności i skutecznego zarażania Waszą postawą innych osób z Waszego otoczenia. Dziękujemy Wam za to, że jesteście i że działacie

Przewiń do góry
Skip to content