Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS

Z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS na całym świecie organizowane są różne akcje i happeningi, których wspólnym celem jest edukowanie w zakresie zakażeń HIV, rozwoju AIDS jak i obalanie stereotypów, związanych z nosicielstwem tego niebezpiecznego wirusa. Nasze liceum aktywnie włączyło się w pierwszo-grudniowe obchody. Z tej okazji uczniowie klas biologiczno – chemicznych wykonali plakaty edukacyjne oraz wzięli udział w spotkaniu online „Jeden krok przed HIV”, poprowadzonym przez Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji – PTSF. 3 grudnia w naszej szkole odbył się finał Powiatowego Konkursu Wiedzy o AIDS dla uczniów szkół podstawowych z powiatu zgierskiego. Konkurs zorganizowała Stacja Sanitarno–Epidemiologiczna w Zgierzu we współpracy z Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym w Zgierzu. To jak ważny to temat z pewnością wiedzą Starosta Zgierski Bogdan Jarota i Prezydent Miasta Zgierza Przemysław Staniszewski, którzy nie tylko objęli Patronatem nasz Konkurs, ale również ufundowali nagrody dla jego zwycięzców. Wyłonienie laureatów nie było proste, gdyż uczestnicy Konkursu wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą zagadnień związanych z wirusem HIV i AIDS. Pierwsze miejsce i największą ilość punktów zdobyła Antonina Rybińska ze Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Jana Niepokoja w Zgierzu. W emocjonującej i wyrównanej dogrywce drugie miejsce wywalczył Wiktor Augustyniak również ze Szkoły Podstawowej Nr 4 . Na trzecim miejscu na podium stanął Cyprian Więckowski ze Szkoły Podstawowej Nr 12 im. Armii Krajowej w Zgierzu.

Dziękujemy uczniom z klasy 1a za pomoc w przeprowadzeniu konkursu, a także Julii Kirsz za projekt dyplomów. 

Sebastian Kozicki

Przewiń do góry
Skip to content