Projekt „Co nas łączy, co nas dzieli”

W dniach 09.01.-13.01.2023 młodzież z Samorządowego LO im. R. Traugutta wzięła udział wraz z młodzieżą z Archenholdt Gymnasium z Berlina w projekcie pt. „Co nas łączy, co nas dzieli”. W ramach projektu obalaliśmy stereotypy, rozwijaliśmy kompetencje językowe (językiem projektu był język niemiecki ) oraz zwiedzaliśmy Łódź i Zgierz jak i intensywnie pracowaliśmy w grupach. W ciągu pięciu projektowych dni poznawaliśmy historię naszego regionu, odwiedziliśmy Muzeum Manufaktury, Muzeum Miasta Łodzi i Muzeum Herbsta oraz Muzeum Kinematografii, które wiele osób uznało za najbardziej interesujące. Gościom bardzo podobała się ulica Piotrkowska oraz jej niesamowite dziedzińce i pasaże. Najbardziej jednak połączyło nas wspólne gotowanie. Były polskie pierogi i niemiecka strucla z jabłkami. Opiekę nad grupą niemiecką sprawowały panie Kerstin Nei β i Ursula Göttner, nad grupą polską Sylwia Matejczyk i Katarzyna Wojcieszek. Projekt został sfinansowany głównie ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży z siedzibą w Warszawie.

Katarzyna Wojcieszek, Sylwia Matejczyk