Brandenburg – Zgierz 1-4.04.2008r.

W dniach 1-4 kwietnia 2008 gościła w naszej szkole grupa 10 uczniów z Brandenburga z von Saldern Gymnasium wraz z Dyrektorem H. Wernerem.

Był to czas intensywnej pracy związanej z przygotowaniem wystawy prezentującej zdjęcia wykonane w ramach pewnej części „projektu fotograficznego” realizowanej w Brandenburgu w dniach 28.01-1.02.2008r. Tematycznie przedstawiliśmy wyniki naszej współpracy prezentując ciekawe miejsca obydwu miast Zgierza i Brandenburgu.

Cieszymy się, że mogliśmy zaprezentować nasze prace w Urzędzie Miasta Zgierza. Byliśmy to serdecznie przyjęci przez Prezydenta Zgierza Jerzego Sokoła. Pewnie oglądaliście nas w TV „Centrum”, Ilustrowany Tygodnik Zgierski również pisze o naszym projekcie fotograficznym i otwarciu wystawy.

Program spotkanie z naszymi przyjaciółmi z Brandenburga był bardzo interesujący. Zwiedziliśmy Muzeum Miasta Zgierza, byliśmy zapalić znicze przy Placu „Stu Straconych” oraz w miejscu symbolicznego grobu B. Czubakowskiej. Bardzo podobała nam się wspólna wycieczka do Żelazowej Woli i Warszawy. Pałac Łazienkowski oraz Stare Miasto, a szczególnie historia związana z tymi miejscami była bardzo pouczająca. Zachęcamy was do otwartości i szukania przyjaciół również poza granicami naszego kraju.

Naprawdę warto ! 

Scroll to Top
Skip to content