Dzień Europejski w Brandenburgu

6.05.2008 na zaproszenie dyrektora Wernera z von Saldem Gymnasium w Brandenburgu gościła delegacja naszego liceum: Marlena Urbańska, Karolina Wójciak, Paweł Szwed, Adrian Skoczylas, Karol Kowalczyk wraz z opiekunem M. Drzewoszewską.

W obecności Ministra Spraw Zagranicznych Niemiec F. Steinmeira szkoła otrzymała tytuł „Szkołu bez rasizmu” i otworzono wspaniałe boisko z tartanową bieżnią.

Szczególnym wydarzeniem „Dnia Europejskiego” w tej szkole była lekcja przeprowadzona przez Ministra Steinmeira. Uczestnikami byli uczniowie polscy i niemieccy. Tematem dyskusji była historia, teraźniejszość i przyszłość Unii Europejskiej.

Minister Steinmeir z zadowoleniem wspomniał ostatnią rozmowę ze swoim kolegą Radosławem Sikorskim i pytał nas o stosunek młodych Polaków do Unii Europejskiej oraz nasze oczekiwania. Cieszymy się z tego spotkania i możliwości reprezentowania naszej szkoły na tak ważnym forum.

Scroll to Top
Skip to content