Polsko-niemiecki projekt fotograficzny

W dniu 29.01.2008 delegacja z Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego, w skład której wchodzili: 

    •     opiekunowie: p. Małgorzata Drzewoszewska i p. Paweł Tabaszewski oraz 
    •     uczniowie: Magdalena Marcińska, Marlena Urbańska, Klaudia Wojda, Natalia Radecka, Agata Karkowska, Karolina Wójciak, a także Artur Modliński i Adrian Skoczylas,

udała się do Brandenburgia w ramach projektu fotograficznego. Nasz pobyt w jednym z piękniejszych miast niemieckich trwał 3 dni, czyli do 1.02. Wszyscy zostaliśmy zakwaterowani u bardzo miłych rodzin niemieckich, dzięki czemu mogliśmy poznać tradycje naszych zachodnich sąsiadów i porozmawiać z nimi na różnego rodzaju tematy. Uczniowie naszej szkoły przygotowali się do projektu bardzo dobrze. Stworzyliśmy, bowiem prezentację ze zdjęciami najpiękniejszych miejsc i zabytków w Zgierzu, którą przedstawiliśmy w ramach projektu. Uczniowie Gimnazjum von Saldern w Brandenburgu również bardzo dobrze wywiązali się ze swojego zadania. Zaproponowali nam bardzo ciekawy rozkład zajęć. Do najciekawszych jego punktów należały: 
    •     nauka wywoływania zdjęć w ciemni oraz
    •     zabawa zdjęciami (przerabianie ich w programach komputerowych). Wkrótce powstanie z nich wystawa w     Brandenburgu. 
Jedną z ciekawych atrakcji naszego pobytu w Niemczech była także wycieczka do Berlina. Do stolicy wybraliśmy się z czwórką naszych nowych znajomych: Jacobem, Anni, Anne i Sophie. Zwiedziliśmy tam bardzo wiele ciekawych miejsc, m.in. Muzeum Pergamońskie, Reichstag, z którego mogliśmy podziwiać przepiękną panoramę Berlina, Bramę Brandenburską, Wieżę Telewizyjną, a także mieliśmy możliwość zrobić zakupy w największym centrum rozrywkowo- handlowym w Europie – Sony Center. Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu naszego projektu. Najprawdopodobniej będzie on kontynuowany jeszcze od 1.04, gdyż od tego dnia będziemy gościć u siebie naszych znajomych z Niemiec. Mamy już kilka pomysłów dotyczących dalszych działań w ramach wymiany. Mamy nadzieję, że uda nam się wszystko zorganizować tak, jak sobie zaplanowaliśmy.

Marlena Urbańska

Uczniowie oraz opiekunowie gościli u rodzin. Mieli możlwiość poznania życia codziennego rodzin uczniów oraz szkoły. Efekty wspólnej sesji fotograficznej zaprezentowane zostaną w szkole w Brandenburgu podczas Dni otwartych.

 

W dniach 1.04.2008 – 4.04.2008 prace nad projektem kontynuowane będą w Zgierzu, a rezultaty w postaci wystawy uczniowie chcieliby zaprezentować na wystawie w Urzędzie Miasta.

Scroll to Top
Skip to content