Poznajemy Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Wystartowały tegoroczne Dni Otwarte na łódzkim Umedzie. Wzięła w nich udział klasa 3aa. 23 marca 2022 r. uczniowie udali się do Centrum Edukacji Medycznej, aby uczestniczyć w ciekawych wykładach takich jak inscenizowane oględziny zwłok i trucizny oraz warsztatach poświęconych nakłuciom naczyń obwodowych w celu diagnostycznym i zagadkowemu światu enzymów. Był też czas na zadawanie pytań wykładowcom i studentom.

Być może to spotkanie umocniło wizję przyszłego kierunku kształcenia naszych uczniów i uświadomiło im predyspozycje zawodowe do bycia lekarzem, farmaceutą lub dietetykiem.  Umed oferuje wiele ciekawych kierunków kształcenia. Warto w tym miejscu wspomnieć, że nasze Liceum wznawia kontynuację projektu UMED Edukuje. Klasa 3aa już niebawem ponownie pojawi się na tej prestiżowej uczelni. Na naszych uczniów czekają ciekawe zajęcia z kilku bloków tematycznych.

Startujemy 5 maja 2022 r.

Krystyna Rybińska, Sebastian Kozicki

Przewiń do góry
Skip to content