Kradzież w Muzeum Miasta Zgierza – gra terenowa

W dniu 06. grudnia 2021 r. młodzież naszego liceum brała udział w projekcie, grze terenowej –„Kradzież w zgierskim muzeum” zorganizowanym przez Komendę Policji w Zgierzu, we współpracy z Muzeum Miasta Zgierza, Urzędem Miasta Zgierza, Strażą Miejską. Licealiści wcielili się w rolę detektywów, ich zadaniem było rozwiązanie zagadki kradzieży wartościowego obrazu. Dzięki zaangażowaniu policjantów i innych zgierskich instytucji uczniowie mieli okazję przyjrzeć się pracy funkcjonariuszy i razem z nimi: badać poszlaki, okoliczności zdarzenia, zabezpieczać  ślady, zobaczyć jak pracuje przewodnik policyjnego psa służbowego,  monitoring miejski i inne instytucje mogące pomóc w wykryciu i uzyskaniu informacji o podejrzanym. Udział w grze zakończył się sukcesem, młodzi detektywi odzyskali obraz i zatrzymali sprawcę. Komendant Powiatowy Policji w Zgierzu insp. Wojciech Włodarczyk podziękował im za udział w zabawie, opowiedział o pracy policyjnej i wręczył upominki.

Barbara Andrzejczak